Cirque du Soleil ze spektaklem Toruk - Pierwszy Lot w Polsce!
Dodane przez Arena Cyrkowa dnia Listopad 04 2018 12:32:19
W marcu 2019 a dokładniej od 6 do 10 marca do naszego kraju powróci światowej sławy Cirque du Soleil (Cyrk Słońca) tym razem z produkcją Toruk - Pierwszy Lot. Przedstawienia odbywać się będą w Krakowie (woj. Małopolskie) a dokładniej w Tauron Arena Kraków. Przedstawienie "Toruk - pierwszy lot" jest to produkcja inspirowana filmem "Avatar" Jamesa Camerona, która powstała w 2015 roku. Bilety są już w ogólnodostępnej sprzedaży na www.cirquedusoleil.com oraz www.alterartshow.pl.


Dostępne są cztery kategorie biletów: brązowa (od 150.00 PLN), srebrna (od 199.00 PLN), złota (od 260.00 PLN) oraz platynowa (od 320.00 PLN). Przedstawienia zaplanowano od środy do piątku (6-8 marca) o godzinie 19.00, w sobotę 9 marca o godzinie 15.00 oraz 19.00 oraz w niedzielę 10 marca o godzinie 13.00 i 17.00


"Narratorem opowieści jest “Na’vi Gawędziarz”. TORUK – Pierwszy lot to mityczna baśń o krainie zamieszkanej przez niezwykłe postaci. Jej akcja ma miejsce tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie AVATAR, na długo przed tym jak pierwsi ludzie pojawili się na Pandorze. Kiedy świętemu Drzewu Dusz grozi klęska, dwaj nastoletni chłopcy z rodu Omatikaya odważnie decydują się wziąć sprawy w swoje ręce. Dowiadując się, że Toruk może pomóc im w ocaleniu Drzewa Dusz, wraz z nową przyjaciółką Tsyal wyruszają w niezwykłą podróż wysoko w Lewitujące Góry, aby odnaleźć tego potężnego czerwono-pomarańczowego drapieżnika władającego przestworzami Pandory. Proroctwo wypełni się, gdy pośród klanów wyłoni się czysta dusza będąca w stanie po raz pierwszy dosiąść Toruka i ocali Na’viego przed straszliwym losem. Cirque du Soleil przenosi swój styl do świata Jamesa Camerona „tworząc więź” pomiędzy dwiema pokrewnymi wizjami artystycznymi. Udaje się to w spektaklu bezbłędnie dzięki porywającemu połączeniu nowatorskich wizualizacji, elementom teatru kukiełkowego oraz teatralnym technikom wprawiającym w ruch na scenie filmową kompozycję. To olbrzymie przedsięwzięcie realizujące wizje reżyserów oraz innowatorów w dziedzinie multimediów – Michela Lemieux oraz Victora Pilon. To oda dedykowana symbiotycznej koegzystencji Na’vi z naturą oraz wierzeniom w podstawowe powiązanie wszelkich istot żyjących. TORUK – Pierwszy lot to olśniewające wizualnie przedstawienie, które zachwyciło wiele rodzin na całym świecie. To wyjątkowe show ponieważ narrator spektaklu mówi po angielsku, polskie tłumaczenie wyświetlane jest w formie napisów a wszystko po to, by zapewnić publiczności komfort oglądania spektaklu. Uwagę młodego widza w spektaklu przyciągają robiące ogromne wrażenie projekcje świetlne, rytmiczna muzyka, piękne kostiumy oraz olbrzymie marionetki."

Alter Art Show