19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w Warszawie - Relacja z Programu!
Dodane przez Arena Cyrkowa dnia Październik 07 2018 12:54:20
W dniu wczorajszym tj. 6 października redakcja naszego Portalu odwiedziła Cyrk Zalewski podczas trwania 19. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Obejrzeliśmy przedstawienie o godzinie 14.00. Festiwalowe miasteczko stanęło na placu przy ulicy Górczewskiej, przy Centrum Handlowym "Wola Park".
Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was drodzy czytelnicy relację z obejrzanego przez nas przedstawienia, życzymy więc miłej lektury.


Chwilę po godzinie 14.00 na arenie pojawiła się grupa Los Ortiz prezentując niebezpieczny, wymagający pełnej precyzji i skupienia pokaz na kole śmierci, następnie w repryzie "dyrygent" wystąpił klaun RiCO, zaś kilka minut później na arenie pojawił się prowadzący program - Maciej Najmowicz oraz gospodarz programu - Kamil Zalewski witając zgromadzoną publiczność , tym samym rozpoczynając cyrkowe widowisko. Pierwszym punktem programu był pokaz wielkiej iluzji - a zaprezentowali je przed warszawiakami Aneta & Kamil Zalewscy wraz z zespołem, następnie pokaz psów na wesoło poprowadził RiCO. Następnie atrakcja na najmłodszych widzów - dinozaur na arenie! Kilka minut później na arenie mogliśmy zobaczyć 13 letnią mistrzynię ekwilibrystyki - Lerę Davidenko (artystka znana także z cyrku Korona kiedy to w 2015 roku występowała podczas festiwalu w trio). W pierwszej części spektaklu mogliśmy jeszcze zobaczyć: pokaz kóz - RiCO, "Rodzinkę dinozaurów", łączony pokaz koni palomino oraz wielbłądów - Kamil Zalewski, pokaz na wysokiej linie poziomej - Los Ortiz. Pierwszą część występu zakończył pokaz repryzy "Amorek", przygotowanej w dość zabawny sposób gdyż RiCO, mężczyzna z publiczności oraz Maciej Sokołowski uciekają z sektorów po czym ponownie się gonią, co przerwało wypowiedź konferansjera. Następnie pojawiły się dinozaury, podczas trwania "pościgu" na arenie pojawił się Kamil Zalewski mówiąc "STOP", zapowiadając w ten sposób 20 minutową przerwę. Drugą część przedstawienia rozpoczął pokaz ewolucji na perszu kołowym a zaprezentowali go Tatiana oraz Klaudiusz Spychalscy - czyli duo Claudio. Chwilę później na arenie ponownie pojawił się klaun RiCO - prezentując repryzę "Kucharz". Kolejnym punktem programu był pokaz psów rasy Border Collie - a zaprezentowała go artystka z Czech, Zuzanna Smaha. Po chwili w napowietrznym akrobatycznym pokazie na szarfach w miłosnym wydaniu wystąpili Żaneta Adamczyk oraz Maciej Sokołowski, po czym kolejna repryza RiCO pt.: "Orkiestra" tym razem z udziałem publiczności. Ostatnim punktem programu był pokaz skoków motocyklowych przygotowany przez formację Freestyle Family - numer na wysokim poziomie artystycznym. Zapraszamy pod namiot Cyrku Zalewski. Wkrótce w naszej galerii ukażą się zdjęcia z festiwalowego miasteczka.