oben links oben rechts
left border
• Home ˇ • Tour ˇ • Muzyka Cyrkowa ˇ • o Nas ˇ • Fotogaleria ˇ • Regulamin ˇ • Kontakt ˇ • Artykuły ˇ • Dodaj News'aStyczeń 17 2019 20:59:00
Nowe Fotografie:

Wystawa Julinek - 2018


Cyrk Wictoria - 2018


Znajdziesz nas na:
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 334
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: tartinekk
Ogłoszenia!
Kiev Circus
Imperial Show
poszukuje:
pracowników
technicznych
do budowy i rozbudowy
namiotu cyrkowego
kontakt: 536-416-991

Chcesz bezpłatnie dodać swoje
ogłoszenie w naszym Portalu?
Skontaktuj się z naszą redakcją
pisząc na E-mail'a:
redakcja@arenacyrkowa.hub.pl
Partnerzy Portalu:Cyrk Astoria zakończył sezon 2018
Cyrk Astoria 2o18
W dniu dzisiejszym tj. 9 grudnia - Cyrk Astoria zakończył sezon 2018. W tym roku Cyrk wyruszył w trasę po raz pierwszy począwszy od 11 sierpnia. Właściciele Cyrku są bardzo zadowoleni, nawet nie liczyli na tak pokaźną frekwencję podczas najgorszego okresu w trakcie trwania całego sezonu cyrkowego , gdzie najlepszym jest wiosna.
Bardzo dobrym posunięciem było obniżenie kosztów na jesień, kiedy to przychodu jest nieco mniej ale jest to czysto biznesowe posunięcie. W nowym sezonie 2019,którego premiera planowana jest pod koniec lutego szykują się nowe inwestycje, o których oczywiście będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszego Portalu.
Wypadek uczestnika finałowego odcinka programu "Mam Talent"
Mam Talent PN
W sobotę 1 grudnia odbył się finałowy odcinek programu "Mam Talent" TVN. Wystąpiło wielu znakomitych wykonawców związanych ze środowiskiem cyrkowym. Niestety finał 11 edycji programu nie dla wszystkich okazał się szczęśliwy, bowiem jeden z wykonawców miał poważny wypadek samochodowy. Jak podają lokalne media - w niedzielę rano wracający z finału programu Patryk Niekłań, mieszkaniec Starachowic jadąc autem wpadł w poślizg uderzając w drzewo. w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego stan jest stabilny. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 631 między Warszawą, a Nieporętem. Artysta w programie prezentował ewolucje w kole cyra zajmując 3 miejsce. Aby wydostać mężczyznę z wraku samochodu, straż pożarna musiała użyć pił do cięcia metalu. Informacje o wypadku potwierdziła policja. Poniżej wypowiedź jednego ze świadków zdarzenia. "Wyglądało to bardzo poważnie. Trzeba było wyciągać kierowcę, bo auto uderzyło w drzewo od jego strony. Siła uderzenia była tak duża, że z samochodu wypadł silnik, a kierownica się oderwała. Myślę, że jego atletyczna budowa ciała uchroniła go od poważniejszych uszkodzeń. Najprawdopodobniej wracał z Warszawy z finału „Mam talent”, miał w pojeździe obręcz, z którą występował – czytamy na stronie Fakt.pl"
Nowy numer w programie Cyrku Juremix
CYRK JureMix
W tym roku w Cyrkowym Show Juremix był prezentowany pierwszy i jedyny w Polsce numer napowietrzny na łańcuchach. Pokaz ten wykonywał młody, dwudziestoletni akrobata Igor Gajewski.Jest to unikatowy wystep akrobacji napowietrznych, prezentowany przez nieliczną grupę artystow na całym świecie! Za rok również bedziecie mogli podziwiać Igora Gajewskiego pod namiotem Cyrku "Juremix". Przypomnijmy rowniez, że "Juremix" zapoczątkował wiele nowości w świecie polskich arena- m.in.: Pole dance!
Podsumowanie sezonu cyrkowego 2018 dla Portalu AC - Arena Cyrkowa
Cyrk_Zalewski_Sezon_2018
Szanowni państwo, sezon cyrkowy 2018 w Polsce praktycznie dobiegł już końca a cyrki znajdują się na bazach zimowych gdzie już trwają przygotowania do sezonu 2019. Na dzień dzisiejszy w trasie pozostały już jedynie polski Cyrk Vegas oraz Cyrk Astoria, które również niebawem zakończą objazdowy sezon 2018. Naszedł czas jak co roku, aby podsumować miniony sezon dla redakcji naszego portalu. W tym roku podczas naszych cyrkowych 9 miesięcznych wojaży przejechaliśmy 3762,4 kilometry odwiedzając 5 województw: kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie oraz tradycyjnie mazowieckie. Sezon cyrkowy redakcja naszego Portalu rozpoczęła 13 stycznia w Legionowie - oglądając widowisko świąteczne przygotowane przez uczniów PSSC w Julinku oraz Agencję Artystyczną TRAMP, w lutym odwiedziliśmy Cyrk Zalewski (Pruszków, Nowy Dwór Mazowiecki) oraz Cyrk Korona (Legionowo). 11 marca odwiedziliśmy Cyrk Europa podczas pobytu w Skępe zaś tydzień później 18 marca - Cyrk Arena podczas postoju w Łodzi - Widzewie. 25 marca oraz 14-15 kwietnia ponownie zawitaliśmy do Cyrku Korona (Piaseczno, Warszawa). 19 kwietnia mieliśmy okazję zobaczyć widowisko "OVO" w gdańskiej "Ergo Arenie" przygotowane przez Cirque du Soleil. Natomiast 17 oraz 28 kwietnia znów udaliśmy się na widowisko "WOW" przygotowane przez Cyrk Korona (Warszawa Stegny, Mińsk Mazowiecki). 13 maja do Nowego Dworu Mazowieckiego przyjechał po raz pierwszy ukraiński Cyrk Imperial Show a tydzień późnej bo 24 maja do naszego miasta przyjechał Polski Cyrk Arena. Kilka dni później bowiem 27 maja ponownie odwiedziliśmy Cyrk Imperial Show tym razem podczas pobytu w Legionowie. W dniach 6 oraz 8 lipca mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć widowisko cyrkowe Cyrku Arizona (Pomiechówek, Łomianki). Zaś 26 lipca udaliśmy się do Piszu by ponownie obejrzeć widowisko Cyrku Arena a trzy tygodnie później 14 sierpnia do Skierniewic (Cyrk Wictoria). Dzień później (15 sierpnia) do Mysiadła zawitał Cyrk Królewski z nowym programem artystycznym sezonu 2018. 19 sierpnia po raz trzeci odwiedziliśmy polski Cyrk Arena tym razem podczas pobytu w Legionowie. 9 września uczestniczyliśmy w uroczystej Gali nadania tytułów Honorowego Obywatela Parku Rozrywki Julinek. Kilkanaście dni później bowiem 19 września udaliśmy się do Radomia (Cyrk Safari). Mieliśmy również okazję obejrzeć w dniach 22 września oraz 28 października - program 19 międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie. 26 października odwiedziliśmy Cyrk Zalewski (Legionowo) a 29 października Cyrk Korona (Nowy Dwór Mazowiecki). W weekend 10-11 listopada ponownie odwiedziliśmy Cyrk Zalewski tym razem podczas pobytu na Warszawskim Ursynowie.
Natomiast sezon 2018 dla redakcji naszego portalu dobiegł końca tydzień później (17-18 listopada) również w Cyrku Zalewski tym razem na Warszawskiej Białołęce. Podczas trwania naszej trasy po Cyrkach wykonaliśmy dla Was mnóstwo zdjęć, przeprowadziliśmy kilka wywiadów (których efekty już niebawem) a także relacjonowaliśmy każdą z naszych wizyt. Za udany sezon szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji oraz pracowników Cyrków: Korona, Zalewski, Arena, Safari, Europa, Wictoria, Arizona, Imperial Show, Królewski, Juremix oraz Vegas. A także: Agencji Artystycznej TRAMP, firmie Alter Art Show, Cirque du Soleil, ZPR oraz Parkowi Rozrywki Julinek, reklamie Cyrku Zalewski (w szczególności Kamilowi S.), reklamie Cyrku Korona, reklamie Cyrku Arena. Dziękujemy również Wam drodzy nasi czytelnicy za codzienną obecność w naszym serwisie. Jaki będzie sezon 2019 ? Zobaczymy już na przełomie lutego oraz marca. Co prawda sezon 2018 w Polsce dobiegł końca, jednakże nasz Portal nie zasypia na zimę - będą wywiady, zdjęcia, artykuły nie zabraknie także konkursów. Bądźcie z nami!

Wywiad z Alfredem Małeckim!
wywiad AM
We wrześniu redakcja naszego portalu odwiedziła Julinek, gdzie na terenie Parku Rozrywki a dokładniej w małej Arenie odbyło się uroczyste nadanie tytułów Honorowego Obywatela Parku Rozrywki - Julinek 2018. Wśród nagrodzonych znalazł się pan Alfred Małecki - wieloletni artysta cyrkowy, klaun, żongler czy treser zwierząt. Przygotowaliśmy dla was drodzy czytelnicy jako jedyny Portal Cyrkowy w Polsce wywiad z panem Alfredem. Życzymy więc miłej lektury.

Portal AC: Jak ocenia Pan cyrk współczesny porównując go z tym z lat poprzednich?

Alfred Małecki: Po prostu technika poszła bardziej do przodu, nie jest to cyrk taki jaki był kiedyś, dawniej może było to,że orkiestra była w pełnym składzie.W tej chwili nagrywane są rzeczy na taśmy, odtwarzane itp, szkoda także,że mało zwierząt jest.Dziwię się,że ktoś zrobił nagonkę stwierdzając,że zwierzęta są tutaj w cyrkach źle traktowane co jest nieprawdą.

AC: Obejrzeliśmy widowisko "Cyrk wczoraj i dziś" w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Jakie są pana odczucia po obejrzeniu tego spektaklu?

AM: Ogólnie bardzo miłe odczucia, radość po prostu z tego,że są jeszcze ludzie,którzy chcą pracować
w zawodzie cyrkowca. Ponieważ zawód artysty cyrkowego to jest defacto bardzo ciężki zawód,
nie każdy po prostu może, nie każdy ma predyspozycje do tego , aby w takim zawodzie pracować.
Niektórzy ludzie wolą pójść do teatru czy do szkoły teatralnej - tam potrzebna jest dykcja, wygląd
a w cyrku jest zupełnie coś innego, trzeba mieć sprawność fizyczną no i to jest duże poświęcenie gdyż
to jest wędrówka - całe życie na wędrówce. Ja przepracowałem 47 lat w Cyrku, w zawodzie cyrkowym
jako żongler, jako klaun miałem także tresurę zwierząt.

AC: Czy żonglerka jest trudną dyscypliną Sztuki Cyrkowej ?

AM: Bardzo trudną, jedną z najtrudniejszych w cyrku. Żonglerka na pewno jest trudniejsza niż akrobatyka


AC: Czy według pana, reprywatyzacja Polskiego Cyrku w dzisiejszych czasach,
może doprowadzić do tego,że dojdzie do tzw "zabicia" tak pięknej sztuki jaką jest Cyrk ?

AM: To trzeba by się zastanowić, ja myślę ,że nie - że cyrki będą istniały gdyż
skoro istniały tyle tysięcy lat - ja mówię tysięcy gdyż jest to tysiące lat cyrki
może nie cyrki a grupy cyrkowe tzw. trupy kuglarzy - kiedyś to istniało i będzie istnieć.
Cyrk to jest specyficzny rodzaj podawania sztuki, bo to jest sztuka podawana na żywo.
To nie jest nagrane jak w telewizji,że można nagrać sobie, tu jest sztuka pokazana widzowi na żywo.
Żywi ludzie pokazują swoje umiejętności.


AC: Jak cyrk był odbierany przez polską publiczność w tamtych czasach ?

AM: Proszę pana - był. Ja zacząłem w roku 1957, cyrki były - w Polsce istniało 11 Cyrków w tym czasie. Cyrki miały takie powodzenie,że ludzie stali o szóstej rano,w kolejkach po bilety, cyrki miały miejsc dla 1800 osób - nawet do 2000 osób. Dzięki temu codziennie były bite komplety a cyrki stały po miesiąc czasu w jednym mieście.


AC: Dzisiaj programy cyrkowe odbywają się na zasadzie jednodniówek, jak to było możliwe w tamtych czasach?

AM: Niemożliwe, po prostu nie było takiego transportu, były ciągniki typu ursus, ogólnie wozy cyrkowe były inne.Nie było kempingów, nie było takiej techniki podnoszenia masztów jaka jest dziś, wszystko było robione ręcznie Według mnie cyrki będą nadal istniały, były i zawsze będą - ludzie wrócą do cyrku.


AC: Dziękujemy za wywiad

AM: proszę bardzo
Cyrk Juremix kończy sezon 2018
CYRK JUREMIX Show
Jutro (24 Listopada) ostatnie przedstawienie w sezonie 2018 wystawi polski panoramiczny Cyrk Juremix.Ostatnie przedstawienie w sezonie 2018 odbędzie się w miejscowości Sieraków (woj. Wielkopolskie).Miasteczko cyrkowe stanie na placu pod mostem, natomiast widowisko rozpocznie się o godzinie 14.30. Po występie w Sierakowie cała załoga Cyrku Juremix uda się na zimową bazę gdzie rozpoczną się przygotowania do zupełnie nowego programu sezonu 2019.
Cyrk Zalewski zakończył sezon 2018. Relacja z programu!
Cyrk Zalewski - Warszawa 2018
W dniu dzisiejszym tj. 18 listopada , Cyrk Zalewski zakończył sezon 2018. Ostatnim miastem na trasie była warszawska Białołęka. Podczas 9 miesięcznej trasy po Polsce artyści wystąpili aż 294 razy odwiedzając 245 miast przejeżdżając przy tym 13 382 kilometry. Miasteczko cyrkowe rozłożone zostało na placu przy zbiegu ulic Ordonówny oraz Topolowej, naprzeciwko Galerii "Pod Dębami". Redakcja naszego portalu miała okazję obejrzeć ostatnie spektakle wystawione w sezonie 2018, dlatego też tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was drodzy czytelnicy relację z obejrzanego przez nas widowiska. Życzymy miłej lektury.


Pierwszym numerem jaki mogliśmy obejrzeć na arenie było koło śmierci tzw. looping - a zaprezentowali go przed warszawską publicznością Los Ortiz - zdobywcy nagrody Grand Prix na 19. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Chwilę później nastąpiło krótkie przywitanie zgromadzonej publiczności, następnie na arenie pojawił się Kamil Zalewski wraz ze swoim magicznym zespołem prezentując niesamowity pokaz wielkiej iluzji. Kilka minut później w repryzie "lody" z udziałem wesołych piesków wystąpił klaun RiCO. Podczas pierwszej części spektaklu mogliśmy obejrzeć jeszcze niesamowity pokaz ekwilibrystyki na krzesłach - Maciej Sokołowski, pokaz kóz - RiCO, pokaz akrobatyczny - duo Claudio, pokaz wielbłądów ze stajni Cyrku Zalewski - Kamil Zalewski. Podczas 20 minutowej przerwy istniała możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z dinozaurem, a na najmłodszych widzów czekały przejażdżki na wielbłądach oraz kucykach. Drugą część spektaklu rozpoczął pokaz akrobatyczny na sztrabatach w wykonaniu Macieja Najmowicza. Następnie pokaz akrobatyki perszu kołowym zaprezentowali Tatiana i Klaudiusz Spychalscy czyli duo Claudio. Kolejnym punktem widowiska był pokaz napowietrzny na szarfach w miłosnym wydaniu w wykonaniu absolwentów Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku - Żanety oraz Macieja. Przedstawienie zakończył natomiast pokaz balansu na wysokiej linie poziomej - Los Ortiz. Przez cały program o dobry humor widzów dbał klaun RiCO. Program poprowadził Maciej Najmowicz, natomiast gospodarzami spektaklu byli Aneta i Kamil Zalewscy.

Cirque du Soleil ze spektaklem Toruk - Pierwszy Lot w Polsce!
Cirque du Soleil TORUK
W marcu 2019 a dokładniej od 6 do 10 marca do naszego kraju powróci światowej sławy Cirque du Soleil (Cyrk Słońca) tym razem z produkcją Toruk - Pierwszy Lot. Przedstawienia odbywać się będą w Krakowie (woj. Małopolskie) a dokładniej w Tauron Arena Kraków. Przedstawienie "Toruk - pierwszy lot" jest to produkcja inspirowana filmem "Avatar" Jamesa Camerona, która powstała w 2015 roku. Bilety są już w ogólnodostępnej sprzedaży na www.cirquedusoleil.com oraz www.alterartshow.pl.


Dostępne są cztery kategorie biletów: brązowa (od 150.00 PLN), srebrna (od 199.00 PLN), złota (od 260.00 PLN) oraz platynowa (od 320.00 PLN). Przedstawienia zaplanowano od środy do piątku (6-8 marca) o godzinie 19.00, w sobotę 9 marca o godzinie 15.00 oraz 19.00 oraz w niedzielę 10 marca o godzinie 13.00 i 17.00


"Narratorem opowieści jest “Na’vi Gawędziarz”. TORUK – Pierwszy lot to mityczna baśń o krainie zamieszkanej przez niezwykłe postaci. Jej akcja ma miejsce tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie AVATAR, na długo przed tym jak pierwsi ludzie pojawili się na Pandorze. Kiedy świętemu Drzewu Dusz grozi klęska, dwaj nastoletni chłopcy z rodu Omatikaya odważnie decydują się wziąć sprawy w swoje ręce. Dowiadując się, że Toruk może pomóc im w ocaleniu Drzewa Dusz, wraz z nową przyjaciółką Tsyal wyruszają w niezwykłą podróż wysoko w Lewitujące Góry, aby odnaleźć tego potężnego czerwono-pomarańczowego drapieżnika władającego przestworzami Pandory. Proroctwo wypełni się, gdy pośród klanów wyłoni się czysta dusza będąca w stanie po raz pierwszy dosiąść Toruka i ocali Na’viego przed straszliwym losem. Cirque du Soleil przenosi swój styl do świata Jamesa Camerona „tworząc więź” pomiędzy dwiema pokrewnymi wizjami artystycznymi. Udaje się to w spektaklu bezbłędnie dzięki porywającemu połączeniu nowatorskich wizualizacji, elementom teatru kukiełkowego oraz teatralnym technikom wprawiającym w ruch na scenie filmową kompozycję. To olbrzymie przedsięwzięcie realizujące wizje reżyserów oraz innowatorów w dziedzinie multimediów – Michela Lemieux oraz Victora Pilon. To oda dedykowana symbiotycznej koegzystencji Na’vi z naturą oraz wierzeniom w podstawowe powiązanie wszelkich istot żyjących. TORUK – Pierwszy lot to olśniewające wizualnie przedstawienie, które zachwyciło wiele rodzin na całym świecie. To wyjątkowe show ponieważ narrator spektaklu mówi po angielsku, polskie tłumaczenie wyświetlane jest w formie napisów a wszystko po to, by zapewnić publiczności komfort oglądania spektaklu. Uwagę młodego widza w spektaklu przyciągają robiące ogromne wrażenie projekcje świetlne, rytmiczna muzyka, piękne kostiumy oraz olbrzymie marionetki."

Alter Art Show

Zastępstwo w Cyrku Safari!
Cyrk Safari 2017
Z przyczyn zdrowotnych przez najbliższe trzy dni (piątek-niedziela) na arenie Cyrku Safari nie zobaczymy Doroty Turk, jednakże dyrekcja cyrku już zadbała o zastępstwo programowe, tak więc na arenie wystąpi Wiesław "Havis" Jaśkowski prezentując dwa numery: Iluzję klasyczną oraz Groteskę Iluzjonistyczną z marynarką. Życzymy Dorocie szybkiego powrotu do zdrowia oraz dalszych sukcesów na arenie.
Cyrk Europa zakończył sezon 2018!
CYRK_EUROPA Sezon 2018
W dniu dzisiejszym tj. 18 października, Cyrk Europa zakończył sezon objazdowy 2018. Ostatnie przedstawienie odbyło się w miejscowości Skrwilno (woj. Kujawsko-Pomorskie). W tym roku cyrkowcy wyruszyli w tournee pod zupełnie nowym szapitem, uszytym w Czechach. Również program przygotowany był na wysokim poziomie artystycznym. Całej załodze "Europy" życzymy udanego zimowego wypoczynku oraz wielu nowych pomysłów podczas przygotowań do sezonu 2019.Jak dotychczas sezon zakończyły również cyrki: Królewski, Luna oraz Imperial Show.
19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w Warszawie - Relacja z Programu!
19. Festiwal - 2018
W dniu wczorajszym tj. 6 października redakcja naszego Portalu odwiedziła Cyrk Zalewski podczas trwania 19. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Obejrzeliśmy przedstawienie o godzinie 14.00. Festiwalowe miasteczko stanęło na placu przy ulicy Górczewskiej, przy Centrum Handlowym "Wola Park".
Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was drodzy czytelnicy relację z obejrzanego przez nas przedstawienia, życzymy więc miłej lektury.


Chwilę po godzinie 14.00 na arenie pojawiła się grupa Los Ortiz prezentując niebezpieczny, wymagający pełnej precyzji i skupienia pokaz na kole śmierci, następnie w repryzie "dyrygent" wystąpił klaun RiCO, zaś kilka minut później na arenie pojawił się prowadzący program - Maciej Najmowicz oraz gospodarz programu - Kamil Zalewski witając zgromadzoną publiczność , tym samym rozpoczynając cyrkowe widowisko. Pierwszym punktem programu był pokaz wielkiej iluzji - a zaprezentowali je przed warszawiakami Aneta & Kamil Zalewscy wraz z zespołem, następnie pokaz psów na wesoło poprowadził RiCO. Następnie atrakcja na najmłodszych widzów - dinozaur na arenie! Kilka minut później na arenie mogliśmy zobaczyć 13 letnią mistrzynię ekwilibrystyki - Lerę Davidenko (artystka znana także z cyrku Korona kiedy to w 2015 roku występowała podczas festiwalu w trio). W pierwszej części spektaklu mogliśmy jeszcze zobaczyć: pokaz kóz - RiCO, "Rodzinkę dinozaurów", łączony pokaz koni palomino oraz wielbłądów - Kamil Zalewski, pokaz na wysokiej linie poziomej - Los Ortiz. Pierwszą część występu zakończył pokaz repryzy "Amorek", przygotowanej w dość zabawny sposób gdyż RiCO, mężczyzna z publiczności oraz Maciej Sokołowski uciekają z sektorów po czym ponownie się gonią, co przerwało wypowiedź konferansjera. Następnie pojawiły się dinozaury, podczas trwania "pościgu" na arenie pojawił się Kamil Zalewski mówiąc "STOP", zapowiadając w ten sposób 20 minutową przerwę. Drugą część przedstawienia rozpoczął pokaz ewolucji na perszu kołowym a zaprezentowali go Tatiana oraz Klaudiusz Spychalscy - czyli duo Claudio. Chwilę później na arenie ponownie pojawił się klaun RiCO - prezentując repryzę "Kucharz". Kolejnym punktem programu był pokaz psów rasy Border Collie - a zaprezentowała go artystka z Czech, Zuzanna Smaha. Po chwili w napowietrznym akrobatycznym pokazie na szarfach w miłosnym wydaniu wystąpili Żaneta Adamczyk oraz Maciej Sokołowski, po czym kolejna repryza RiCO pt.: "Orkiestra" tym razem z udziałem publiczności. Ostatnim punktem programu był pokaz skoków motocyklowych przygotowany przez formację Freestyle Family - numer na wysokim poziomie artystycznym. Zapraszamy pod namiot Cyrku Zalewski. Wkrótce w naszej galerii ukażą się zdjęcia z festiwalowego miasteczka.
Strona 2 z 94 < 1 2 3 4 5 > >>
Site Translation
Nadchodzące Wydarzenia:

WideoLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sonda
right border
unten links unten rechts


2058803 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu